Szabályzat

A játékos az SMS-ben feladott fogadás visszaigazolásával nyilatkozik arról, hogy betöltötte a 18. életévét, valamint hogy elfogadja a Részvételi Szabályzatot.

Részvételi szabályzatok

Tájékoztatás a játékfüggőségről

1. http://rolunk.szerencsejatek.hu/hu/felelos-jatekszervezes


Felelős játékszervezés

Működésünk társadalmi szempontból veszélyeket rejt magában, hiszen a szerencsejáték kockázatokkal járhat. Tudjuk, hogy a mi kötelességünk gondoskodni játékosaink védelméről, ezért is vált CSR tevékenységünk központi elemévé a felelős játékszervezés.

Amit felelős játékszervezőként teszünk:

  • rendszeres kutatásokat végzünk a játékfüggőség társadalmi érintettségének vizsgálatára
  • minden munkatársunk és értékesítő partnerünk képzései között szerepelnek felelős játékszervezési ismeretek
  • játékaink tervezése és fejlesztése során alkalmazzuk a Gam-Gard kockázatelemző szoftvert, amely a játékokat veszélyességük szempontjából osztályozza
  • internetes játékainknál figyelmeztető és önkorlátozó funkciók segítik játékosainkat
  • reklámtevékenységünk során nem célzunk meg 18 év alatti és sérülékeny társadalmi csoportokat
  • játékaink tulajdonságainak, kockázatainak megismertetése érdekében tájékoztató füzeteket, illetve infovideókat készítünk
  • létrehoztuk a maradjonjatek.hu weboldalt, amelyen a játékfüggőséggel kapcsolatos részletes információkat tesszük közzé
  • Játék határokkal néven prevenciós modellprogramot indítottuk általános és középiskolás diákok részére

A témáról bővebben a maradjonjatek.hu tematikus oldalon olvashat.

A Szerencsejáték Zrt. az European Lotteries (Európai Lottótársaságok Szövetsége) és a World Lottery Association (Lottótársaságok Világszövetsége) minősítése alapján felelős játékszervező.

2. http://www.maradjonjatek.hu/

3. https://bet.szerencsejatek.hu/informaciok/gyakori-kerdesek

A játékszenvedélyről

Szerencsejáték: A játék öröm. Minden ember igényli a szórakozást, a játékkal járó izgalmakat. Ha szerencsejátékot játszunk, pénzt fordítunk arra, hogy a játék során nyereményt érjünk el. A kockázat izgalma, a kisebb-nagyobb, vagy éppen az álomösszegű nyeremények elérésének lehetősége teszi vonzóvá a szerencsejátékokat.

Felelős játék: A szerencsejáték a legtöbb ember számára a szórakozás egyik formája. Azonban vannak olyanok, akiknek veszélyt jelenthet. A mértéktelen játék játékfüggőség kialakulásához vezethet, amelynek számos negatív következménye van. A felelős játékos csak annyit költ szerencsejátékra, amennyit megengedhet magának, hiszen tudja, hogy a nyerés a véletlen műve, és nem létezik biztos szisztéma.

Játékfüggőség: Vannak, akik képtelenek abbahagyni a játékot, ami egyfajta kényszerré válhat. Újra és újra játszanak, vagy azért, hogy nyerjenek, vagy azért, hogy a már elveszített pénzüket visszakapják. Az, aki túl sokat játszik vagy nagyon belemerül a játékba, elveszítheti a helyes döntési képességét arról, hogy reálisan mérlegeljen: meddig és mennyiért?

A problémás szerencsejátékos pedig önmaga és környezete számára is súlyos problémákat okoz. Hazudik és kifogásokat keres, hogy eltitkolja a valóságot, például az eljátszott havi keresetet. Családi és baráti kapcsolatokat rombolhat le, mert a játék kényszere minden kapcsolatnál fontosabb lesz számára. Elveszítheti egzisztenciális hátterét, mert eljátssza a létfenntartáshoz szükséges pénzt is. A játékszenvedélyre hajlamos személyek esetében a függőség észrevétlenül fejlődik ki. Ők maguk is csak későn ébrednek rá, hogy egyre több komoly problémával kell szembenézniük.

Akkortól tekintünk betegnek egy játékost, amikor a túlzásba vitt szerencsejáték már életviteli problémákat okoz, tehát hátráltatja a munkát vagy a tanulást, rombolja a családi kapcsolatokat. Magában a játékban pedig az jelzi a függőséget, ha az illető már nem tudja kontrollálni, mennyi idejét és pénzét viszi el ez a tevékenység. A játékfüggőség súlyos betegség, aminek a kialakulásához genetikai tényezők és a személyiség különböző jellemzői is hozzájárulnak.

A játékszenvedély az alábbi súlyos következményekkel járhat:

  • pénzzavar, majd egyre nagyobb mértékű eladósodás
  • munkahely, lakás elvesztése
  • családi és párkapcsolati problémák
  • konfliktusok a közvetlen környezetünkben lévő emberekkel: barátokkal, ismerősökkel
  • a hobbi és az érdeklődés feladása
  • magányosság, izoláció
  • az életöröm megszűnése, depresszió kialakulása
  • bűntettek elkövetése (lopás, csalás, sikkasztás, hogy a játékon elvesztett pénzt pótoljuk)

Önkorlátozás: A Szerencsejáték Zrt. internetes játékrendszere egyre szélesebb körben lehetővé teszi a játékosoknak, hogy önmaguknak meghatározzák, maximum mennyit akarnak játékra költeni. Belépés után az „Önkorlátozás” menüpont használatával beállítható a napi és a heti költési limit az adott játékra. A játékosnak nem kötelező beállítani ezt a féket, de önkéntes vállalásként a felelős játékszervező megfontolásra ajánlja a lehetőséget. Ennek segítségével ugyanis a rendszer nem engedi, hogy a játékost elragadja a hév, és túllépjen a racionális kereteken. Használja az önkorlátozást, legyen partnerünk a felelős játékban!

Tesztelje önmagát az alábbi linkre kattintva!

www.maradjonjatek.hu/teszt

Hova fordulhat segítségért?

Ha úgy érzi, hogy játékfüggőségi problémákkal küzd vagy kérdései vannak a témában, legyen akár érintett vagy családtag, forduljon szakemberhez:

Szerencsejátékos Segélytelefon

Az ELTE PPK Klinikai Pszichológia és Addiktológia Tanszékével és a Pro Psychologia Alapítvánnyal együttműködve Segélytelefon szolgáltatást működtetünk. Szerencsejátékkal összefüggő problémák, kritikus helyzetek kezelése esetén ingyenesen, anonim módon hívható hétköznapokon 15.00- 19.00 között a 06-21-262-0603 telefonszámon.

A szolgáltatás igénybe vehető és elérhető a szerencse@ppk.elte.hu e-mail címen, valamint az „ELTE Szerencsejátékos Segélyszolgálat” Skype azonosító segítségével is.
A Segélytelefon információs vonala: 06-1-411-6778

A függőségekkel foglalkozó ellátóhelyek listáját megtalálja a https://rolunk.szerencsejatek.hu/uploads/files/original/static_page/20180801093422/ellatohelyek-listaja.pdf dokumentumban.
Játékfüggőséggel foglalkozó civil szervezetek listáját megtalálja a https://bet.szerencsejatek.hu/cmsfiles/7a/5e/jatekfuggoseggel-foglalkozo-szervezetek.pdf dokumentumban.