Digitálisan is felelősen játssz
A járvány idején online és telefonon segítenek a Játék határokkal program szakemberei
A játék gyerekkorunktól kezdve az életünk része. Általa szerzünk készségeket, fejlődünk és szórakozunk. Legtöbbünk felnőttként is szívesen játszik, ám van, amikor a játék már nem játék többé, és a játékszenvedély problémát okoz. Az Ökumenikus Segélyszervezet és a Szerencsejáték Zrt. Játék határokkal elnevezésű programjának keretén belül fokozottan óvja játékosait a túlzásba vitt szerencsejáték káros következményeitől és a függőség kialakulásától. A segélyszervezet és a nemzeti lottótársaság a járvány ideje alatt ingyenes online és telefonos tanácsadást biztosít azok számára, akik úgy érzik, elhatalmasodott rajtuk vagy családtagjukon a játékszenvedély.
A jelenlegi járványügyi helyzetben a szociális élettől való távollét miatt leszűkülnek a szórakozási lehetőségek, így még inkább vonzóvá válik az online tér, az online játékok okozta örömök. Vannak azonban, akik számára ez veszélyeket rejthet. A mérték nélküli online játék függőség kialakulásához vezethet, ezért fokozottan figyeljünk családtagjainkra és kérjünk segítséget, ha szükséges.
Figyelmeztető jelek:
- Naponta több órát tölt el úgy az online szerencsejátékkal, hogy közben teljesen kizárja a környezetét és elveszti az időérzékét.
- A szerencsejáték a munka és/vagy a magánélete rovására megy.
- Egyre több pénzt öl bele az online szerencsejátékba, és ha veszít, abban reménykedik, hogy visszanyeri újabb körökkel.
- Feszültséget érez, ha nem játszhat annyit, amennyit szeretne, vagy ha megzavarják játék közben.
- Nem tudja, hogy már mennyi pénzt ölt bele a szerencsejátékba, újabb és újabb összegeket kér kölcsön vagy hitel felvételét fontolgatja, esetleg már fel is vette.
- Tisztességtelen eszközökhöz folyamodik, hogy egyre több pénzt vagy időt szánhasson a játékra.
- Akkor is a játék körül forognak a gondolatai, amikor nem játszik.
- Nem tud aludni, mert a szerencsejáték körül forognak a gondolatai.
Amennyiben valaki a fenti 8 pontból bármelyiket tapasztalja magán vagy rokonán, hívja a Játék határokkal Információs pontok valamelyikét! Az Ökumenikus Segélyszervezet szakemberei akkor is rendelkezésre állnak, ha valaki nem teljesen biztos benne, hogy érintett a szerencsejáték-függőségben. Az egyéni tanácsadások a karantén ideje alatt telefonon és online (e-mailben vagy akár skype-on) is elérhetők, segítenek a probléma meghatározásában, a játékfüggőség leküzdésében.
A Játék határokkal programról a www.segelyszervezet.hu/jatek-hatarokkal oldalon vagy a ’Játék határokkal-segítség a játékfüggőségben szenvedőknek’ elnevezésű facebook csoportban olvasható bővebb leírás.
Vissza